top of page

Seriál: Mayská cesta k předložkám - vrchol pyramidy


V předešlých dvou článcích nám mayská pyramida pomohla pochopit, kdy použít předložky IN a ON. Dnes vystoupáme tak vysoko pyramidy, že se téměř dotkneme slunce a vysvětlíme si poslední předložku AT.

VRCHOL PYRAMIDY

Zde na vrcholu pyramidy je nelepší rozhled. Místo kolem nás je velice malé a musíme dávat pozor, kam šlápneme. Můžeme si tedy představit, že informace ať už o místě nebo času, které ve větě použijeme jsou velice konkrétní.


Časově:

Zde mluvíme o konkrétní hodině.

I usually go to sleep at 11pm.

The concert will start at 8:30 pm.

Místně:

Zde mluvíme o konkrétní ulici s číslem popisným nebo konkrétní budově, kterou známe.

The British Prime Minister lives at 10 Downing Street.

He arrived at the Sheraton hotel.

I am arriving at Heathrow airport at 10am.


Naše mini předložková trilogie je u konce. Hurá! Doufám, že Vám alespoň trochu pomohla pochopit použití IN, ON, AT, když popisujeme čas či lokalitu. Toto je nejčastější použití předložek, ale samozřejmě jsou i výjimky. Bez nich by učení byla děsná nuda. Nemyslíte? Společně ještě na pár narazíme.

Učte se angličtinu hravě.

Always yours Lucy

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commenti


IMG_3254a_Fotor.jpg

Díky, že jste zavítali na angloblog!

Touha pustit se za dobrodružstvím mě pohltila již na vysoké škole. Rok jsem studovala v rodišti cestovatele Vasco da Gama a tři roky prožila u protinožců. Tam jsem se také bezhlavě zamilovala do angličtiny.

 

V roce 2020 jsem se vydala na dobrodružství úplně jiného druhu. Stala se ze mě MÁMA a tato nová role mě úplně uchvátila. Také pojem čas získal nový rozměr. Proto jsem i angloblog oblékla do nového hávu a najdete zde nejen tipy a triky, jak na angličtinu, ale i mateřská a miminkovská témata, která by Vás mohla zajímat.

Don't miss out!

Nenechte si uniknout ani jeden článek!

Děkuji! Budu Vám pravidelně posílat nové články.

bottom of page