top of page

Meet the face
behind the posts

One Czech proverb says
“As many languages you know as many times you are a human being.”
 
Still, words are not the most important but the meaning behind them that can open the door to other peoples' hearts.

Do angličtiny jsem se zamilovala už dávno. Nepřestává mě bavit, jak jednoduše dokážu zabřednout do rozhovorů s lidmi z celého světa, nezaskočí mě jednání v angličtině a anglická knížka je pro mě opravdový požitek než muka.

Když se ohlédnu zpět... 

 

Právě díky angličtině jsem zažila několik neuvěřitelných dobrodružství, která se už zdají tak vzdálená. Na rok jsem si vyzkoušela život v Portugalsku a později vystudovala magistra v angličtině. Ale největší dobrodružství byl můj tříletý pobyt v prosluněném, australském Melbourne, kde jsem si udělala i cambridgeské certifikáty FCE, CAE a TESOL (výuka anglického jazyku pro neangličtináře).

 

Myslela jsem si, že teď mám vyhráno. Mou velkou výhodou je, že umím obstojně dva jazyky na druhém konci světa a navíc je můžu i učit. Ale to byl OMYL. Dva jazyky byly v Austrálii jen stěží něco výjimečného. I rodilí Australané o sobě řeknou, že mají kořeny třeba v Itálii a doma od malička mluvili Italsky. „Jaká škoda, že jsem sama neměla šanci učit se druhý jazyk doma. Byl by to úžasný start do života!“ Říkala jsem si.  

 

Home sweet home!

Domů jsem se vracela s malým sebevědomým. Říkala jsem si, že v dnešním světě moc lidí nebude potřebovat hodiny angličitny a vydám se raději na dráhu markeťáka. Vždyť angličtina je v business světě základ. Věřila jsem, že ji musí ovládat každý, i když ne na perfektní úrovni. O to více jsem byla překvapená, že znalost angličtiny není takový standard. 

20210527_103638.png

Začala jsem tedy dávat soukromé hodiny začátečníkům a mírně pokročilím a zároveň pracovat v marketingu. 

Motherhood

V roce 2020 jsem se vydala za dobrodružstvím úplně jiného druhu. Stala se ze mě máma a tato nová role mě úplně uchvátila. Na svou novou dovolenou jsem si naplánovala mnoho aktivit, ale čas získal naprosto nový rozměr… co si budeme povídat, času není moc. Rozhodla jsem se tedy pomáhat maminkám, aby si angličtinu zamilovaly, zdokonalily si jí a udělaly z ní svou přednost. Protože pokud se maminky naučí anglicky, pomůžou svým dětem, aby si vytvořili pozitivní vztah k cizím jazykům. A to je právě ten start do života, který bych si sama přála. 

20210606_000554.jpg

Is that all you’ve got?

Cestování a jazyky nejsou mým jediným koníčkem. Miluji tvoření, ať už se jedná o šití dětských knížek nebo vytváření webu, vše beru jako výzvu.

 

Mám ráda sport a také vše, co se týká mateřství. Proto jsem se rozhodla, že Vám nahraji pár návodů v angličtině. Třeba se Vám trefím do nálady a zkusíte si něco nového. Jako bonus se naučíte novou slovní zásobu v angličtině a dopřejete si čas jen sama pro sebe.

Last but not least!

Jestli jste dočetly až sem, tak klobouk dolů.

 

Koukněte na to, co jsem tu pro Vás připravila. Hodně materiálů budete mít k dispozici úplně zdarma. Například ebook, jak nadobro začít s angličtinou, nebo mini kurz: Night night mama! Najít zde můžete tutoriály v angličtině a blogové články o gramatice.  

Přečtěte si nejnovější články na angloblogu

bottom of page