top of page

Velikonoční aktivity v angličtině s předškoláky

Velikonoční tradice se z velkých měst pomalu vytrácejí, ale pro děti můžou znamenat spoustu barev a legrace. Proto bychom jim mohli dopřát Velikonoční veselí se vším všudy. Ale kdo by měl pořád vymýšlet nějakou zábavu?


Proto jsme se s mými dětmi pustili do tvoření a natočili pro Vás návody v jednoduché angličtině. V článku s videem jsem vždy vypsala slovíčka, která byste nemuseli znát.


1. Upečte si měkké perníčky: Ready to serve gingerbread cookies


Do pečení perníčků se se nikdy moc nehrnula. Představa, že musím počtak několik týdnů, než mi změknou mě dost odrazovala...


Dokud mi má švagrová nedala recept na úžasné perníčky, které jsou hned měkké.Tajemství je v tom, že je pečete jen 8 minut v troubě. Ani o minutu déle.2. Ozdobte si perníčky jako cukráři: Gingerbread icing


Bílá bílková poleva je klasika, ale my jsme se nechali unést a použili spoustu barev a posypek. Sice jsem je našla snad i v posteli, ale děti byly šťastné.


3. Barvení vajíček kávou: Easter Egg Dye

Asi každý si někdy zkusil obarvit vajíčka ve slupkách z cibule, ale věděli jste, že můžete barvit vajíčka i v kávě?


My jsme to zkusili a dopadlo a získali jsme tmavě hnědou barvou.
4. Tvoření z papíru

Jako poslední vě aktivity jsme si zkusili udělat papírové vajíčko s kuřátkem, které zvládnou i předškoláci.Přejeme Vám krásné svátky plné dětského smíchu a snad i trochou angličtiny.


Vaše LucyNejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


IMG_3254a_Fotor.jpg

Díky, že jste zavítali na angloblog!

Touha pustit se za dobrodružstvím mě pohltila již na vysoké škole. Rok jsem studovala v rodišti cestovatele Vasco da Gama a tři roky prožila u protinožců. Tam jsem se také bezhlavě zamilovala do angličtiny.

 

V roce 2020 jsem se vydala na dobrodružství úplně jiného druhu. Stala se ze mě MÁMA a tato nová role mě úplně uchvátila. Také pojem čas získal nový rozměr. Proto jsem i angloblog oblékla do nového hávu a najdete zde nejen tipy a triky, jak na angličtinu, ale i mateřská a miminkovská témata, která by Vás mohla zajímat.

Don't miss out!

Nenechte si uniknout ani jeden článek!

Děkuji! Budu Vám pravidelně posílat nové články.

bottom of page